Saç Ekimi

Saç Ekimi Nedir?

Saç ekimi teknikleri ülkemiz de uzun yıllardır kullanılmakta saç ekimi tekniklerinin genel olarak yaygın kullanılan iki yöntemi vardır. Bunlardan ilk olarak kullanılan teknik FUT tekniğidir ki ülkemizde yıllarca kullanılmış ve kullanılmaya devam etmektedir. FUT tekniği doksanlı yılların başından bu yana birçok insanın saç dökülmesi sonucu yeniden saçlarını kazanmasına yardımcı olmuştur. Doksanlı yıllardan bu yana yaygın bir şekilde kullanılan FUT tekniği yerini iki bin li yılların başında öncelikle Amerika da bulunan ve daha sonra gittikçe yaygınlaşan FUE tekniğine bırakmıştır.

FUE Tekniği

Bu teknik iki bin li yılların başında uygulanmaya başlanmış ve kesin sonuçlar alınmış bir tekniktir. FUT yönteminde olduğunun aksine bu yöntem hastaya lokal anestezi yoluyla uygulanır ve sonuçları kesindir. Saç ekimi yapılacak bölgede yara izi kalmaz ve uygulanan yöntem ileri teknoloji yoluyla yapılır. FUE yöntemi FUT yönteminin aksine bölgesel olarak değil saç kök hücreleri tek tek saç olan bölgeden saç olmaya bölgeye nakledilir. FUE yöntemi sonrası genetik saç dökülmesi olan hastalar dahi ileride bir sorunla karşılaşmaz. FUE yöntemi uygulandıktan sonra yaklaşık iki üç ay gibi bir sürede sonuç alınabilir.

FUT Tekniği

Bu teknik saç ekimi hastanın durumuna bağlı olarak büyük ölçüde genel anestezi yöntemiyle uygulanmaktadır. Bu yöntem saç ekiminde kullanılan malzeme ve teknolojik aletler gereği hasta tam bir ameliyat edasında hazırlanır ve bu saç ekimi tekniği sonucu yüzde yüz bir sonuç alacağı garanti olmaz. FUT tekniği ile saç ekimi yapılan bilgede ameliyat izi kalma olasılığı çok yüksektir. Hastanın iki kulak arasından şerit halinde alınan saç derisi saç olmaya bölgeye nakledilir bu da iz kalma olasılığını artırır.

SAĞLIKLI VE MUTLU GÜNLER…